Szkoła Podstawowa im. Rodu Piastów w Tupadłach

3 VI 2017 r.

Sprawozdanie z zajęć terenowych
realizowanych w ramach współpracy z Kołami Łowieckimi

W bardzo pogodne sobotnie przedpołudnie 3 czerwca 2017r. odbyły się zajęcia terenowe w Dąbkach koło Gniewkowa. W lasach gniewkowskich spotkaliśmy się z organizatorami — myśliwymi z Koła Łowieckiego nr 47 "Diana" w Inowrocławiu i Koła Łowickiego nr 151 "Lis" w Gniewkowie. Pod pomnikiem, wśród drzew poznaczonych nadal śladami kul, poznaliśmy tragiczną historię tego miejsca i zapaliliśmy znicz, by uczcić pamięć spoczywających tam ofiar II wojny światowej — mieszkańców Gniewkowa, Inowrocławia i okolic. Następnie przed domkiem myśliwskim powitał nas głos rogów i sygnał rozpoczęcia polowania. Uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej wzięli udział w pogadance o łowiectwie, zwierzętach i lesie, oglądali szable i fajki dzika, poroża jeleni i saren. Pani Aleksandra Szulc Przewodnicząca Komisji Promocji Łowiectwa i Kontaktów z Mediami, która przeprowadziła te zajęcia, zaprosiła reprezentantów szkół do konkursu wiedzy o łowiectwie. Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze.

1 miejsce — Anna Królak z kl. IV

2 miejsce — Wiktoria Dutkowska z kl. VI i Mateusz Szczęsny z kl. IV

Sandra Bednarek z kl. VI i Zuzanna Grabska z kl. V przyczyniły się również do zdobycia 1 miejsca przez naszą drużynę. Dzieci otrzymały mnóstwo wspaniałych nagród. Ponadto Hubert Broniszewski z kl. V wykazał się celnością i pewną ręką, dzięki którym został drugim strzelcem konkursu strzelania z wiatrówki. Po trudach turniejowych można było posilić się kiełbaską z grilla, drożdżówkami i napojami oraz wziąć udział w zabawach ruchowych na łące prowadzonych przez pana Aleksandra Pułaczewskiego. Pobyt w lesie zakończyła uroczystość z udziałem burmistrza Gniewkowa Adama Roszaka, w trakcie której ogłoszono wyniki konkursu, wręczono nagrody i podziękowania a łowczy odegrali sygnał zakończenia łowów.

Pozdrawiamy sympatycznych nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Kostrzewskiego w Gąskach oraz ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Gniewkowie.

Ponownie składamy podziękowania organizatorom za olbrzymie zainteresowanie i świetne przygotowanie bardzo ciekawych zajęć dla dzieci, szczególnie dziękujemy  Radosławowi Gronikowskiemu z Koła Łowieckiego "Diana", Jarosławowi Lewandowskiemu z Koła Łowieckiego "Lis" oraz Ryszardowi Morawskiemu.

DARZ BÓR